Na jučerašnjem susretu finala Kupa Kantona Sarajevo, juniori Željezničara savladali su Sarajevo nakon odigranih penala.

U regularnom vremenu rezultat je bio 2:2. Plavi su imali prednost do samog kraja utakmice, tačnije do 86′ minute. Prvi gol za Željezničar postigao je Davud Alibašić u 13′ minuti susreta. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 1:0 u korist Željezničara.

Aner Alagić u nastavku susreta trese mrežu Mehića i dovodi svoju ekipu u prednost od 2:0. Baš kada je izgledalo da će Plava momčad osvojiti pehar, Ognjen Šešlak u 86′ minuti smanjuje prednost domaćih na 2:1.

U samom finišu utakmice, tačnije u 91′ minuti, Bakir Omerdić šalje loptu iza leđa Vedada Alibašića i ostvaruje konačan rezultat od 2:2.

Kod izvođenja jedanaesteraca, golman Alibašić je znatno pomogao svojoj ekipi, odbranivši čak dva pokušaja Bordo tima. Šabić i Šemdin sigurno pogađaju gol gostiju.

Babaluk je ipak prekinuo seriju pogodaka za domaće, ali se ni kapiten Sarajeva nije proslavio jer loptu nije poslao čak ni u okvir gola.

Posljednji šut izveo je Barimac koji pogađa za konačnih 3:0 u korist Željezničara.

Izvor: SportSport.ba

Finale Kupa Kantona Sarajevo za juniore:

FK Željezničar 2:2 FK Sarajevo (13′ D. Alibašić, 53′ A. Alagić; 86′ O. Šešlak, 91′ B. Omerdić); PENALI 3:0 (Dž. Šabić, A. Šemdin, N. Barimac)

FK Željezničar: V.Alibašić, Šemdin, Pašić, Fočo, Efendić, D. Alibašić, Šabić, Babić, Barimac, Alagić, Karić.

FK Sarajevo: Mehić, Alajmović, Husić, Ignatkov, Pramenković, Nurković, Bezdrob, Hodžić, Ibrišagić, Koso, Šetić.