Fudbalski klub Sarajevo sinoć je odigrao prvu kvalifikacijsku utakmicu za UEFA Konferencijsku ligu, a snage su odmjerili sa klubom Aktobe iz Kazahstana. Susret je završen pobjedom ekipe s Koševa od 1:0.

Nakon što je Velež u srijedu otvorio prvu rundu kvalifikacijskih mečeva, jučer smo imali priliku gledati još jednu momčad iz BiH. Sarajevo je međutim, ostvarilo nešto bolji rezultat nego mostarska ekipa, a najveće zasluge pripisuju se igraču bordo kluba koji na leđima nosi broj 11.

Iako su Rođeni odličnom igrom na “Grbavici” susret završili rezultatom 1:1, bordo-bijeli će ipak na svom terenu revanš igrati sa golom prednosti. To će motivisati ekipu, ali i navijače koji će zasigurno u velikom broju doći i bodriti svoje miljenike 18. jula na Koševu.

Kyeremeh “preokrenuo” igru

Baš kada su svi mislili da će utakmica proći bez golova, Kyeremeh je dokazao suprotno. Na samom finišu regularnog vremena, dakle u 90′ minuti, fantastičnom asistencijom Eldara Mehmedovića, Francis Kyeremeh pogađa u sami ugao domaćinovog gola.

Na press konferenciji održanoj nakon završetka meča, prisutnima se obratio Zoran Zekić, trener fudbalskog kluba Sarajevo:

“Očekivao sam tvrdu utakmicu protiv Aktobea, posebno zbog podrške koju su imali njihovi igrači od svojih navijača. Tek smo počeli svoju novu sezonu tako da još uvijek nismo u najboljoj formi.

Čestitam mom timu na pobjedi. Želim da čestitam i da se zahvalim i svim navijačima Aktobea koji su našu pobjedu učinili još ljepšom.

Nakon utakmice samo mogu reći da je prvo poluvrijeme gotovo. Drugo poluvrijeme je za sedam dana u Sarajevu i bit će veoma teško”, piše SportSport.ba.

Revanš susret igrat će se 18. jula na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase” s početkom u 21:00 sat.