Barbora Krejčikova nova je šampionka Wimbledona. Nakon tri odigrana seta, Čehinja je pobijedila Italijanku Jasmine Paolini rezultatom 6:2, 2:6, 6:4. Tako je Krejčikova stigla do svoje druge Grand Slam titule.

Barbora Krejčikova nova je osvajačica Grand Slam turnira u Londonu, Wimbledona, koji važi za najvrjedniji turnir u teniskom svijetu. Wimbledon je ujedno i jedini Grand Slam koji se igra na travi i najstariji od sva četiri najvažnija turnira.

Čehinja je tako postala sedma nova teniserka koja po prvi put osvaja Wimbledon. Iako je na WTA listi slabije plasirana od svoje protivnice, zbog iskustva igranja u finalu Grand Slama, važila je za favorita u ovom meču.

Krejčikova je bolje ušla u meč i odmah na startu napravila break. Prednost je čuvala do samog kraja, osvojivši prvi set rezultatom 6:2. Odservirala je čak 90% prvih servisa, dok je njena protivnica imala postotak prvog servisa 74%.

U prvom setu protivnici nije dala nijednu break šansu. Zabilježila je duplo više winnera, čak 10, a njena protivnica samo 5. Također, imala je manje neizvođenih grešaka, 8, dok je Italijanka napravila dvije više.

U drugom setu su se uloge zamijenile, te je Paolini slavila rezultatom 6:2. Nije imala nijednu dvostruku servis grešku, spasila je jednu break priliku, imala više winnera i manje neizvođenih grešaka.

Odlučujući treći set je bio neizvjesan i napet sve do rezultata 3:3. U sedmom, često i najopasnijem gemu, Krejčikova je napravila break, te ga potom i odbranila. Kao u polufinalu u meču protiv Elene Rybakine. Pri rezultatu 5:4 servirala je za osvajanje šampionata.

U tom završnom gemu spasila je break šanse, te iskoristivši drugu meč loptu postala je nova šampionka Wimbledona.

Krejčikova će od ponedjeljka napredovati na novoj WTA listi. Inače Čehinji je najbolji plasman bio 2.mjesto na kojem se nalazila 2022. godine. Ona inače igra i double-ove, a u toj kategoriji je 2018. godine postala broj 1.

Podsjetimo, sutra se u muškoj konkurenciji za titulu bore Novak Đoković i Carlos Alcaraz.