U finalu Indian Wells Opena 2024, koje je odigrano prošle noći, sastali su se Daniil Medvedev i Carlos Alcaraz. Mladi Španac slavio je rezultatom 7:6 6:1, te tako odbranio titulu na ovom turniru. Zanimljivo je da su se njih dvojica i prošle godine našli u finalu, kada je Alcaraz pobijedio rezultatom 6:3 6:2.

Medvedev je bolje otvorio meč, ali prednost od 3:0 u prvom setu nije uspio zadržati, te je set otišao u tiebreak. Alcaraz je bolje započeo tiebreak i osvojio ga rezultatom 7:5. U drugom setu je igrao još snažnije, a svoje break šanse nije ispuštao. Tako je na kraju slavio bez izgubljenog seta, 7:6 6:1.

Nije tajna da mladi Španac voli igrati na ovom terenu, ali zbog povrede skočnog zgloba koju je dobio malo prije turnira, njegov nastup je bio upitan. Kako je i sam rekao za Sky Sports, “Ova godina je malo posebnija jer sam prije turnira razmišljao o tome da li ću moći dati sve od sebe ili ne. Nisam se osjećao najbolje zbog povrede skočnog zgloba. Bilo je mnogo nedoumica, ali zaista sam sretan što sam prevazišao probleme. Uradili smo zaista dobar posao van terena da se pokušam oporaviti što bolje mogu.”

Izvor: Sport

Da je Alcarazu ovo jedan od dražih turnira na kojem svojom igrom briljira pokazuje i činjenica da je ovom pobjedom u finalu osvojio svoju 13. titulu u karijeri i postao prvi teniser koji dvije godine zaredom osvaja Indian Wells, otkako je Novak Đoković osvojio tri uzastopne titule od 2014. do 2016. godine.

Tokom pobjedničke ceremonije prošle godine Medvedev je rekao Alcarazu, “Definitivno je ovo tvoj teren, sviđa ti se ovdje.” Ostaje da vidimo da li će Alcaraz uspjeti i iduće godine doći do titule i tako izjednačiti Đokovićev rekord.

Tenisere za dva dana očekuje novi turnir, Miami Open na kojem titulu brani upravo Daniil Medvedev, a koji se igra od 20. do 31. marta.