U narednim danima mogla bi osvanuti vijest da fudbalska zvijezda dolazi na Grbavicu. Karijeru je započeo u Partizanu, a nosio je i dres Fiorentine, Rome, Intera, Torina i Beşiktaşa.

Riječ je o Ademu Ljajiću (32) koji trenutno igra za FK Novi Pazar. S obzirom na to da u trenutnom klubu ima otvoren ugovor, Ljajić ima pravo napustiti Novi Pazar u slučaju da dobije privlačnu ponudu.

Igrao je i za Grobare

Prvi ozbiljniji transfer desio se 2008. godine kada je iz Partizana U19 prešao u prvi tim srbijanskog Partizana. Dvije godine kasnije, odlazi u Italiju i potpisuje za Fiorentinu.

Nakon Fiorentine, uslijedili su transferi za još neke italijanske klubove poput Rome, Intera i Torina. Krajem 2018. godine, Ljajić je otišao u Beşiktaş na posudbu, da bi već naredne godine potpisao za turski klub. Za njegov transfer, Beşiktaş je izdvojio 6.500.000 eura. U sezoni 2020/21. s klubom je osvojio titulu prvaka Süper Lige.

Briljira na terenu

Prošle sedmice Novi Pazar igrao je utakmicu protiv Spartaka iz Subotice. U pobjedi od 3:2 za Novi Pazar, Adem Ljajić upisao je dva pogotka i jednu asistenciju.

Ljajić je asistenciju upisao u 23′ minuti utakmice, a prvi pogodak već u 31′ minuti izvođenjem slobodnog udarca. Drugi gol Ljajić postiže u 78′ minuti susreta nakon fantastične asistencije Islamovića. Pogledajte rezime utakmice:

Nacionalne utakmice

Igrač je mnogo puta nosio dres reprezentacije Srbije. Nastupao je za timove U17, U19, U21 i prvi tim Srbije. U novembru 2010. godine debitovao je za prvi tim Srbije, a s njima je ukupno odigrao 47 utakmica na kojima je postigao devet pogodaka.

Ukoliko Adem Ljajić obuče dres Plavih, postat će zasigurno najveće ime ikada u bh. fudbalskoj ligi. Ishod pregovora sa klubom bit će poznat u narednim danima.